Birebir Pilates

Birebir Pilates

Pilates egzersiz sistemi, Joseph H. Pilates tarafından geliştirilmiş kişiye özgü programlanan, kişinin beden kapasitesinin göz önünde bulundurularak ilerleyen bir sistemdir.

Kartal Reformer Aletli Pilates programı içerisinde en kısa sürede kişinin bedeninde değişiklik görülen ve olumlu yönde verim alınabilen egzersiz sistemlerinin başında birebir ya da özel ders olarak adlandırılan bu program gelmektedir.

 Özel Pilates dersi kişinin Pilates Eğitmeni ile yalnız yaptığı bir derstir. Pilates Eğitmeni bu programda, yalnızca kişiye, onun istek ve ihtiyaçlarına yönelir. Aletli Pilatesin tüm imkanlarından faydalanarak en kısa sürede olumlu yönde maksimum beden değişimi gerçekleştirmek amacı ile, Eğitmen ve eğitilenin grup derslerine başlamadan önce özel ders yapması tavsiye edilmektedir. Eğitilen, böylece kendi bedenini tanımaya başlayacak ve kendini Reformer Aletli Pilates grup derslerine hazırlayacaktır. Birebir dersin faydalarından biri de eğitmen ile eğitilen arasında olması gereken güven bağını oluşturmaktır. Eğitim gören kişinin özel bedensel problemleri varsa ya da kemik yapısında bazı hareketlerini yapmasına engel olan güçlükler varsa, eğitmen birebir ders sırasında bunların kaydını tutarak ileride yapılan grup derslerinde kişinin bu özel durumlarını da dikkate alma şansını sağlar. Aletli Pilates’i ilk defa deneyimleyecek olanlarda öncelikle birebir ders yapmaları stüdyomuzun özel tavsiyesidir.