Çocuk&Ebeveyn Pilatesi

Çocuk&Ebeveyn Pilatesi

Pilates egzersiz sisteminin kurucusu Joseph H. Pilates’in de değindiği gibi, çocukluk çağında iyi ve kötü alışkanlıklar kolaylıkla oluşturulur. Çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı gelişimini sağlamak istiyorsanız onunla birlikte aktiviteler yapmanız uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Erken yaşlardan itibaren başlayan düzenli bedensel aktiviteler çocuğunuzun beden gelişimini olumlu yönde etkiler. Çocuk Pilatesi ile büyüme çağındaki çocukların beden algısı oluşur ve bedensel kontrolü sağlanır. Beden kontrolünü sağlayabilen çocuklar duygusal ve zihinsel kontrollerini de sağlarlar.

Çocuk Pilatesi yalnızca fiziksel bir aktivite değil, aynı zamanda çocukların zihinsel gelişimini de destekler. Pilates sayesinde doğru duruşu öğrenen çocuklar, düzgün postürlere sahip bireyler olarak yetişirler. Günlük fiziksel aktivitelerine Pilatesi eklemek çocukların doğal gelişim süreçlerine doğru duruş, doğru nefes alma gibi özellikler kazanmalarını sağlayacaktır. Kartal’da bulunan Pilates Stüdyolarımızda yalnızca Çocuklara yönelik Pilates Derslerinin yanında, çocuk ve ebeveyn Pilatesi dersleri de yapılmaktadır. Çocuklar ebeveynleri ile birlikte Pilates yaptıklarında hem fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmuş olurlar hem de ebeynleriyle kaliteli zaman geçirmiş olurlar. Çocuklar dokuz yaşından itibaren rahatlıkla Pilatese başlayabilirler. Yetişkinlerde ise Pilates yapmak için üst yaş sınırı bulunmamaktadır.